Bentley Hangi Ülkenin

Bentley hangi ülkenin araba markasıdır bugün ki yazımızda sizlerle bu bilgiyi paylaşacağız.

Hangi Ülkenin: İngiltere bentley hangi ülkenin
Kuruluş Tarihi: 1919
Kurucusu: Walter Owen Bentley
Hizmet Bölgesi: Dünya Çapında
Alan: Otomotiv endrüstrisi
Ürün: Otomobil
Resmi Site: www.bentleymotors.com

bentley hangi ülkenin

Bentley Hakkında Bilgi

İngiltere’de kurulmuş olan Bentyley araba markası lüks araçlar üretmektedir. İngiltere’de 1919 yılında kurulan Bentley markasının sahibi Walter Owen Bentley’dir. İlk başlarda Bentley şirketi sadece motor ve şasi üretmekteydi. I. Dünya Savaşı’nda uçak motorları üretmiştir. Savaş sona erdikten sonra lüks otomobiller üretmeye başlayan Bentley firması sınıfında çok başarılıdır. İngiliz lüks araba üretim firması olan Bentley 1931 yılında Rolls-Royce firması tarafından satın alınmıştır.

1998 yılına kadar aynı çalışanlanlar ile devam eden Bentley firması lüks araçlarını her geçen gün daha kaliteli hale getirmeye çalışmıştır. Volkswagen firması 1998 yılında 430 milyon paund vererek Bentley firmasını satın almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2005 yılında 3654 tane araba satmıştır. Dünya çapında ise toplam 8627 tane araba satmayı başarmıştır. Bentley firması, Le Mans yarışlarına katılarak 6 birincilik elde etmeyi başarmıştır. Bentleyin merkezi ve fabrikası Manchester ili yakınlarında bulunan Cheshire’dadır.

İngiliz araba üretim firması olan Bentley lüks araç üretme konusunda oldukça başarılıdır. Tüm dünya ülkelerinde beğenilen Bentley karşısında ki çoğu rakipten daha üstün durumdadır. Hem kalite hem konfor hem motor hem performans anlamında üst sıralarda yerini koruyan bir markadır. Otomatik vites olan seçeneklerinde vites değiştirmesi hissedilmeyecek kadar az bir derecededir. İç donanım özellikleri konusunda çok uzman bir markadır. Kaliteli parçalar, sürüş anında işe yarayacak çok önemli özellikler Bentley markasında mevcuttur. Yol tutuşu, yürüyen aksamı, alt takımı, motor parçaları ve kasa olarak çok sağlam ve çok kaliteli bir markadır. Başarısıyla ödüller almaya hak kazanmıştır. Bentley ülkemiz Türkiye’de de satışa sunulan ve kullanılan bir araçtır. Yüksek fiyatı onun ne kadar kaliteli ve ne kadar önemli özelliklere sahip olduğunu belirtmektedir.

Bentley Hangi Ülkenin?

Cevap: İngiltere

Bentley Markasının Sahipleri

  • Bentley Motors Limited (1919-1931 yılları arası)
  • Rolls-Royce Limited (1931-1973 yılları arası)
  • Rolls-Royce Motors (1973-1998 yılları arası)
  • Volkswagen grubu (1998-günümüz)

Bu bilgileri sizinle paylaştığımız için mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu