Rexona Hangi Ülkenin

Rexona Hangi Ülkenin Kişisel Bakım Markası? Bugünkü yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu sorunun cevabını vereceğiz.

Hangi Ülkenin: Hollanda-İngiltere
Kökeni: Avustralya
Şirket Sahibi: Unilever
Kuruluş Tarihi: 1908
Sloganı: Seni asla yarı yolda bırakmaz!
Resmi Sitesi: http://www.rexona.com.tr/

rexona hangi ülkenin

Rexona Hakkında Bilgi

Rexona, ilk olarak 1908 yılında Avustralya’da kurulmuş bir deodorant ve antiperspirant markasıdır. Daha sonra Hollanda ve İngiltere ortaklığındaki Unilever şirketi bünyesine geçmiştir. Rexona markasının bazı ülkelerde ismi farklı şekilde kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak, İngiltere ve İrlanda’da “Sure”, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da “Degree”, Güney Kore ve Japonya’da “Rexena”, Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Shield isimleri kullanılmaktadır.

Doktor Alice Sheffer, Rexona’yı ilk üreten kişidir. 1908 yılında insanların hoşuna giden etrafa güzel kokular saçan bir sabun üretti. İlk ürününe Rexona ismini verdi ve 1920 yılında kadar ürettiği ürünleri ufak yerlerde sattı. Daha sonra hedefini yükseltti ve tüm Avustralya’ya ürünlerini satma kararı aldı. Sokaklardaki reklam panolarını kullanarak ürünlerini herkese tanıttı ve tüm Avustralya Rexona’yı tanıdı ve kullanmaya başladı. Herkesin çok memnun kaldığı bir markaya dönüştü. 1928 yılında artık önemli bir marka olan Rexona İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers tarafından satın alındı ve Lever Brothers de Margarine Unie ile Unilever şirketini oluşturdu.

1960 yılında Rexona antiperspirant üretimi de yapmaya başladı ve bu ürünü İngilterede Sure olarak piyasaya sundu. Daha sonra tüm Avrupa ve dünyaya yayılmaya başladı.1980 yılında küresel büyüme yapan marka farklı kokularda yeni ürün çeşitlerini tanıttı. 2015 yılında marka kanıtlanmış formülü değiştirerek, aynı zamanda, yeni bir kutu tasarımı ile parfümünü başlattı.Şu an Rexona kadın ve erkekler için aerosollar,spreyler,stick, roll-ons ve kremler üreten bir marka olmuştur. Ülkemizde milyonlarca insanın kullandığı bir markadır ve kullanan insanların çok memnun kaldığı ürünler üretmektedir. Ürünlerinin fiyatlarının gayet ekonomik olması satış konusunda bu markayı çok yüksek noktalara çıkarmıştır.

Rexona Hangi Ülkenin

Cevap: Hollanda-İngiltere Ortaklığı

Rexona Hangi Ülkenin Kişisel Bakım Markası? Adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu bilgiyi siz değerli okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyarız. www.hangiulkenin.com sitemizi ziyaret ederek tüm markalara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu